ΚΑΕ Παναθηναϊκός και IST College συνεχίζουν την κοινή πορεία τους

Έπειτα από την άκρως επιτυχημένη πορεία της πρώτης χρονιάς σπουδών του πρώτου μεταπτυχιακού προγράμματος «MBA in Sports Management» στην Ελλάδα, το οποίο δημιούργησαν η ΚΑΕ Παναθηναϊκός και το IST College, ανακοινώνουμε την έναρξη των εγγραφών για τo δεύτερο ακαδημαϊκός έτος σπουδών.

Ο πρώτος κύκλος της περσινής χρονιάς είχε πληρότητα 100% στις συμμετοχές και λόγω του αυξημένου ενδιαφέροντος δημιουργήθηκε και δεύτερο τμήμα, το οποίο είχε αυξημένες συμμετοχές και για το λόγο αυτό το IST College προχώρησε στη δημιουργία του δεύτερου κύκλου σπουδών, τον οποίο παρακολούθησαν αρκετοί σπουδαστές.

Όπως στην πρώτη σεζόν έτσι και στη δεύτερη οι φοιτητές θα έχουν τη δυνατότητα να παρακολουθήσουν ένα πρόγραμμα σχεδιασμένο σε διεθνή πρότυπα, με διαδραστικά workshops και βιωματικές εμπειρίες, το οποίο συνδέει τη θεωρία με την πράξη, αναβαθμίζοντας έτσι το συνολικό επίπεδο σπουδών. Παράλληλα, θα μπορούν να δουλεύουν επί καθημερινής βάσης σε μέρη της μελλοντικής τους εργασίας και να συμμετέχουν σε ομάδες εργασιών με στελέχη του Παναθηναϊκού και άλλων ομάδων, διευρύνοντας έτσι τους ορίζοντές τους και αποκτώντας σημαντικές εμπειρίες. Χαρακτηριστικά παραδείγματα είναι η συμμετοχή φοιτητών του «ΜΒΑ in Sports Management» στο Xmas Tournament του Pao BC Academy και σε αγώνες του τμήματος μπάσκετ με αμαξίδιο του Παναθηναϊκού Α.Ο. αλλά και σε αρκετούς αγώνες της ΚΑΕ Παναθηναϊκός και άλλων ομάδων.

Σημειώνεται πως το πτυχίο «ΜΒΑ in Sports Management» απονέμεται από το European International University (EIU) – Paris, Γαλλία.

Κάντε την εγγραφή σας εδώ.