Φοιτητές του Συνεργαζόμενου Πανεπιστημίου IDRAC Επισκέφθηκαν το IST College

Την Πέμπτη 19 Μαΐου το IST College είχε τη χαρά να υποδεχτεί τους Πρωτοετείς Φοιτητές του Τμήματος Διοίκησης Επιχειρήσεων του συνεργαζόμενου Πανεπιστημίου IDRAC Business School που επισκέφθηκαν την Αθήνα στο πλαίσιο εκπαιδευτικής εκδρομής.

Οι Φοιτητές παρακολούθησαν ομιλία του κ. Ιωάννη Μηναδάκη, CEO του IST College, σχετικά με το εκπαιδευτικό σύστημα της Ελλάδας και στη συνέχεια της κ. Λουκίας Σαματά, Καθηγήτριας Marketing του IST, που αναφέρθηκε στο επιχειρηματικό περιβάλλον της ελληνικής αγοράς.

Στη συνέχεια, πραγματοποιήθηκε επίσκεψη στις εγκαταστάσεις της Mediterra S.A. & όπου οι Φοιτητές είχαν την ευκαιρία να ξεναγηθούν και να γνωρίσουν μια ελληνική επιχείρηση με δυναμική εξαγωγική δραστηριότητα, καθώς και τα πλέον χαρακτηριστικά προϊόντα του τόπου μας από μαστίχα Χίου.

Νιώθουμε ευτυχείς που μέσα από τις συνεργασίες μας έχουμε την ευκαιρία κι εμείς να γίνουμε πρεσβευτές της χώρας μας!

Δείτε περισσότερα για το IDRAC Business School ΕΔΩ.