Σεμινάριο Cross Selling – Up Selling & Follow up in Sales

ΔΙΑΡΚΕΙΑ

Η διάρκεια του σεμιναρίου είναι 8 ώρες

ΕΠΙΔΟΤΗΣΗ ΟΑΕΔ - ΛΑΕΚ 0,24%

Το πρόγραμμα μπορεί να επιδοτηθεί ως και 100% από το πρόγραμμα ΟΑΕΔ-ΛΑΕΚ 0,24% για εργαζομένους επιχειρήσεων

Σκοπός

Σε αυτό το σεμινάριο παρουσιάζονται οι πρακτικές cross-selling & up-selling οι οποίες ανατρέπουν τις παραδοσιακές προσεγγίσεις των πωλήσεων.

Παράλληλα, παρουσιάζονται οι τεχνικές του follow-up στις πωλήσεις, οι οποίες δικαιολογημένα θεωρούνται σαν ένα εξαιρετικά εργαλείο δημιουργίας νέων πωλήσεων, με απίστευτα αποτελέσματα.

Απευθύνεται

Το σεμινάριο απευθύνεται σε στελέχη επιχειρήσεων που αντικείμενο τους είναι οι πωλήσεις

Εισηγητές

Χρυσόγελος Αντώνης

Σύμβουλος Επιχειρήσεων & Εισηγητής Σεμιναρίων για Πωλήσεις, Νεοφυή Επιχειρηματικότητα, Marketing, Καινοτομία, Management, Project/Time/Stress/Conflict/Change Management, Διαπραγματεύσεις. Διαθέτει 13-ετή εργασιακή εμπειρία σε τμήματα πωλήσεων & μάρκετινγκ πολυεθνικών & μεγάλων ελληνικών εταιρειών με φαρμακευτικά, βιοτεχνολογικά & καταναλωτικά (FMCG) προϊόντα. Σήμερα εργάζεται ως Medical Representative στην εταιρεία Sandoz – Novartis Hellas S.A. Παράλληλα, είναι Pharma Industry Lead Mentor για το project “Career Orientation for Schools” των 100Mentors.com & Απόφοιτος του τμήματος Οργάνωσης & Διοίκησης Επιχειρήσεων του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών (πρώην ΑΣΟΕΕ).

Συνοπτικό Πρόγραμμα

• Τι είναι CROSS-SELLING και τι UP SELLING;
  • Cross-Selling και Up-Selling: Πως μπορούμε να αυξήσουμε τις πωλήσεις μας από υπάρχοντες και νέους πελάτες μας; Μια συνολική στρατηγική πωλήσεων.
  • Βασικές αρχές για αποτελεσματικό Cross-Selling και Up-Selling.
  • Στάδια Αγοραστικής Συμπεριφοράς. Πως μας βοηθούν στην επικοινωνία μας με τους πελάτες μας.
  • Τι είναι το FOLLOW-UP στις πωλήσεις. Οι τύποι του follow up.
  • Τα εργαλεία του follow up.
  • Πως κάνουμε follow up στους πελάτες που επισκέπτονται τους εμπορικούς μας χώρους, όταν αυτοί απομακρυνθούν από αυτούς;
  • Πως κάνουμε follow up σε υπάρχοντες πελάτες μας;

ΤΟΠΟΣ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ

Το σεμινάριο πραγματοποιείται στις υπερσύγχρονες εγκαταστάσεις, διεθνών προδιαγραφών,
 του IST College, Πειραιώς 72, Μοσχάτο.

ΠΑΡΟΧΕΣ

Το υλικό δίνεται μέσω της ηλεκτρονικής μας πλατφόρμας, στην οποία ο σπουδαστής αποκτά ατομικούς κωδικούς, με την ολοκλήρωση της εγγραφής του.

ΤΡΟΠΟΙ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟΥ

Το σεμινάριο παρέχεται με τις ακόλουθες μορφές :

• Προγραμματισμένο τμήμα
  • E-learning