Another week, another “Study Abroad” group!

Yποδεχτήκαμε με πολλή χαρά τους Πολωνούς φοιτητές από το ZSP Żelechów, οι οποίοι παρακολούθησαν στο IST, μία ενδιαφέρουσα διάλεξη με θέμα τον τουρισμό και την ελληνική φιλοξενία, με εισηγητή τον κ. Δ. Σταϊκόγλου. Ακόμη, συναντήθηκαν, με τους Γάλλους φοιτητές από το Sorbonne Βusiness School, του προγράμματος “Study Abroad” που βρίσκονται επίσης στο campus μας την εβδομάδα αυτή!

Οι σπουδαστές του Sorbonne Βusiness School, οι οποίοι παρέμειναν για μία εβδομάδα στην Ελλάδα και το IST, πραγματοποίησαν εκπαιδευτικές επισκέψεις στο Ναυπηγείο “ΨΑΡΡΟΣ” και στο Εμπορικό και Βιομηχανικό Επιμελητήριο Αθηνών, παρακολούθησαν διαλέξεις σχετικές με το αντικείμενο των σπουδών τους και ολοκλήρωσαν την παρομονή τους στην Αθήνα, με μία εκδρομή στην Αίγινα!

Η αλληλεπίδραση των φοιτητών, είναι άκρως σημαντική για την ανάπτυξη διεθνών σχέσεων και βιωμάτων και αποτελεί μία από τις αγαπημένες μας δραστηριότες στο ISΤ!